W Opatówku matematyka sprawdziła, kto najlepiej myśli pod presją

FOT. Powiat
W salach Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku liczyła się nie szybkość pisania, ale chłodna głowa. W konkursie „Matematyka dla zawodowca” młodzież z Kalisza i powiatu kaliskiego mierzyła się z zadaniami, które nie wybaczały pośpiechu. Organizatorzy nie ukrywali, że poziom był wysoki, a mimo to kilka nazwisk wyraźnie wysunęło się na prowadzenie.
- Zadania nie odpuszczały, ale uczestnicy utrzymali tempo
- Na podium stanęli uczniowie z Kalisza i Opatówka
Zadania nie odpuszczały, ale uczestnicy utrzymali tempo
To właśnie Zespół Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku przygotował rywalizację skierowaną do młodzieży z terenu Powiatu Kaliskiego i Miasta Kalisza. Konkurs miał nie tylko sprawdzić matematyczną sprawność, ale też pokazać, że w kształceniu zawodowym liczy się precyzja, odporność na stres i umiejętność szybkiego kojarzenia faktów.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta kaliski Jan Adam Kłysz. Uczestnikom towarzyszyli też przedstawiciele powiatu kaliskiego – Krzysztof Dziedzic, członek zarządu, oraz Jolanta Golicka, dyrektor Wydziału Edukacji, Zdrowia, Sportu i Kultury. Ich obecność podkreślała, że takie konkursy są czymś więcej niż szkolnym sprawdzianem – to realny sygnał, jak duże znaczenie ma matematyka w nauce zawodu.
Na podium stanęli uczniowie z Kalisza i Opatówka
Najlepsza okazała się Magdalena Józefiak z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu. Tuż za nią uplasował się Krzysztof Ludziejewski z gospodarzy konkursu, a trzecie miejsce zajął Wojciech Haładyn, także reprezentujący Zespół Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku.
- miejsce – Magdalena Józefiak, Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
- miejsce – Krzysztof Ludziejewski, Zespół Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku
- miejsce – Wojciech Haładyn, Zespół Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku
Organizatorzy podkreślili też wysoki poziom całej stawki. W ich ocenie wszyscy uczestnicy pokazali dużą wiedzę, determinację i matematyczny talent, a sam konkurs stał się dobrą wizytówką szkół zawodowych z Kalisza i okolic.
na podstawie: Starostwo Powiatowe w Kaliszu.
Ostatnie Artykuły

W Kaliszu kwiecień należeć będzie do poetów, podróży i kryminałów

Powiat Kaliski rozdzielił wsparcie na sport, kulturę i wakacje dla młodych

Rolki kolarskie wracają do gry – w powiecie wyłoniono finalistów

Samorządy i wojsko szukają wspólnego języka nad bezpieczeństwem i transportem

W Opatówku matematyka sprawdziła, kto najlepiej myśli pod presją

W Kaliszu satyra wraca do gry - biblioteka rozbraja mylenie z hejtem

Wierusz-Kowalski wyszedł na Główny Rynek i przyciąga spojrzenia

Wiosenny kiermasz roślin w Kaliszu przyciągnie ogrodników, balkonowiczów i całe rodziny

Świadek zatrzymał pijanego kierowcę na parkingu marketu w Kaliszu

W mieszkaniu 22-latka znaleźli blisko 14 kilogramów narkotyków

Ludowe śpiewanie w Kaliszu znów rozbrzmiało pełnym głosem

120 tysięcy złotych dla poradni w Opatówku ma wzmocnić diagnozę i wsparcie

Fałszywe maile o podatkach kuszą pułapką na dane także w powiecie kaliskim

