Zderzenie w Piotrowie. Trzy osoby poszkodowane, wśród nich dziecko

Zderzenie w Piotrowie. Trzy osoby poszkodowane, wśród nich dziecko

FOT. PSP Kalisz

Dwa samochody osobowe zderzyły się w czwartek w Piotrowie. W wypadku poszkodowane zostały trzy osoby, w tym dziecko, a dwie z nich trafiły do szpitala na dalszą diagnostykę.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kaliszu 6 sierpnia 2026 roku o godz. 13:29. Na miejsce skierowano strażaków, którzy zastali dwa uszkodzone samochody.

Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie przekazali ich zespołowi ratownictwa medycznego. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala w celu przeprowadzenia dalszych badań.

Strażacy odłączyli zasilanie elektryczne w obu pojazdach. Na czas działań ruch w Piotrowie odbywał się wahadłowo. Po zakończeniu czynności przez Policję i usunięciu rozbitych samochodów pomoc drogowa strażacy zneutralizowali wycieki płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu.

W działaniach uczestniczyły zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Kaliszu oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Przyczyny i okoliczności zderzenia pozostają przedmiotem czynności prowadzonych przez Policję.

Trzy osoby poszkodowane, w tym dziecko, oraz konieczność hospitalizacji dwóch osób pokazują, że nawet zderzenie samochodów osobowych może szybko wymagać zaangażowania kilku rodzajów służb - od strażaków i ratowników medycznych po Policję i pomoc drogową.

na podstawie: Straż Pożarna w Kaliszu.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (PSP Kalisz). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.

Treści na stronie są opracowywane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji