I Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Człowiek za murami. Interdyscyplinarne spojrzenie na pozbawienie wolności"

FOT. Koło Naukowe Praw Człowieka Akademii Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu
W dniach 26–27 stycznia 2026 roku odbędzie się I Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Człowiek za murami. Interdyscyplinarne spojrzenie na pozbawienie wolności” poświęcona tematowi funkcjonowania człowieka w warunkach izolacji penitencjarnej oraz jego sytuacji po zakończeniu kary. Wydarzenie ma charakter interdyscyplinarny i ma być przestrzenią do refleksji nad realiami systemu izolacji, jego wyzwaniami organizacyjnymi oraz skutkami społecznymi i psychologicznymi dla osób pozbawionych wolności oraz pracowników służb.
Data i miejsce konferencji
Termin: 26–27 stycznia 2026 r.
- 26 stycznia 2026 r. (stacjonarnie): audytorium Akademii Wymiaru Sprawiedliwości na terenie Kampusu Mundurowego w Kaliszu
- 27 stycznia 2026 r. (zdalnie): obrady prowadzone za pośrednictwem platformy MS Teams
Organizator
Koło Naukowe Praw Człowieka , Samorząd Studencki Akademii Wymiaru Sprawiedliwości i Akademia Wymiaru Sprawiedliwości
Zakres tematyczny i przykładowe zagadnienia
Wśród tematów zapowiedzianych w ramach konferencji znajdują się m.in.:
- zarządzanie instytucjami penitencjarnymi w kontekście współczesnych wyzwań,
- innowacje organizacyjne i technologiczne w systemie penitencjarnym,
- nowe podejścia w naukach o bezpieczeństwie i zarządzaniu,
- kultura izolacyjna i etos służby w instytucjach izolacyjnych,
- prawa człowieka oraz kwestie etyczne w kontekście pozbawienia wolności,
- wypalenie zawodowe i dobrostan psychiczny funkcjonariuszy służb,
- bezpieczeństwo jednostek penitencjarnych pomiędzy kontrolą a humanitaryzmem,
- rola przywództwa i kompetencji menedżerskich w kierowaniu instytucjami izolacyjnymi,
- psychologiczne aspekty funkcjonowania człowieka w warunkach izolacji,
- pedagogika resocjalizacyjna wobec nowych wyzwań społecznych,
- readaptacja społeczna po opuszczeniu zakładu karnego,
- szeroko rozumiana problematyka człowieka w systemie izolacji penitencjarnej.
Konferencja została zaplanowana w formule hybrydowej, co ma umożliwić udział zarówno osobom zainteresowanym udziałem stacjonarnym w Kaliszu, jak i tym, które preferują udział zdalny.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Koło Naukowe Praw Człowieka Akademii Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Piotr Pawlak otworzył festiwal w Antoninie i od razu podkręcił emocje

Mażoretki z Cekowa–Kolonii przywiozły medale i awans na mistrzostwa Europy

Kwiecień z Szolcem w Kaliszu - biblioteka odpala grę o Afryce

W Kaliszu centrum drzewne przyspiesza z ofertą dla uczniów i dorosłych

Tesla pędziła 142 km/h w zabudowanym - mandat urósł do 5000 zł
![[PIŁKA RĘCZNA] Netland MKS Kalisz – Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 21:28 w ORLEN Superlidze – derby Wielkopolski dla gości](/images/mecz/thumbnails/netland-mks-kalisz-rebud-kpr-ostrovia-ostrow-wielkopolski-13042026-2128.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Netland MKS Kalisz – Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 21:28 w ORLEN Superlidze – derby Wielkopolski dla gości

Katyń wciąż domaga się pamięci po zbrodni, którą przez lata ukrywano

Dynamitki odświętnie zamknęły dekadę i policzyły już 259 występów

Dlaczego „link w bio" zabija Twoją sprzedaż na Instagramie

Bondowski wieczór w Kaliszu - muzyka, która zagrała dla dobra innych

Młodzi kolarze ruszyli na trudną pętlę w Szwacinie i wyłonili powiatowych mistrzów

Karsy, Kars i Karsów - kaliski klub znów rozplątuje językową pułapkę
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga – Olimpia Grudziądz – KKS Kalisz 3:1](/images/mecz/thumbnails/olimpia-grudziadz-kks-kalisz-11042026-31.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga – Olimpia Grudziądz – KKS Kalisz 3:1

