Malowanie drewna na zewnątrz to prosta czynność jeśli wiemy jaką dokładnie farbę do drewna stosować. Każdy dobrze wie, że farby do stosowania w pomieszczeniach nie nadają się do stosowania na zewnątrz. Można też trafić na farby uniwersalne, ale rzadko spełniają swoje zadanie w sposób właściwy. Na uwagę zasługuje zestaw farb beckers do drewna, który od lat cieszy się dobrą opinią i niesłabnącym zainteresowaniem wśród klientów. Na szczególną uwagę zasługuje często kupowana farba do drewna biała, ale również każda inna farba do drewna, kolory też cieszą się niesłabnącą popularnością.

Malowanie mebli na zewnątrz

Więc czym malować drewno na zewnątrzDo malowania drewna na zewnątrz najlepiej stosować dobrą farbę do drewna wzbogaconą o niezmiernie ważne składniki ochronne przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz przed skrajnymi temperaturami. Już na puszkach farb stosowanych w pomieszczeniu dostrzec można (ale nie zawsze) cechę jaką jest odporność na promieniowanie UV, co jest niezmiernie ważne, bo praktycznie każde meble mogą być wystawione przez dłuższy czas na promienie słoneczne, nawet jeśli znajdują się za oknem. Farby zewnętrzne do drewna powinny być tworzone na bazie wosków i olejów, co gwarantuje, że będą wnikać we wszelkie drobne szpary i skazy w drewnie, skutecznie go chroniąc. Podobnie jak farba do parkietu tego typu farby muszą być odporne na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne, które w środowisku zewnętrznym mogą stać się szybko przyczyną biodegradacji drewna. Farby do malowania drewna na zewnątrz chronią mebel nie tylko przed pogodą, ale również w podobnym stopniu przed różnymi organizmami żywymi – owadami, grzybami itp. Kupując farby do drewna zewnętrzne należy zwrócić uwagę na to iloma warstwami należy pokryć drewno, a więc wydajność farby do drewna na zewnątrz ma kluczowe znaczenie, bo świadczy o jej jakości. Sprzedawca może nam polecić farbę ekologiczną do drewna i możemy taką zakupić jeśli zależy nam na zmniejszeniu nieprzyjemnego zapachu, a tym samym na bezpieczeństwie najbliższych to taka farba do malowania drewna powinna być dla nas jedynym wyborem.

Farby do malowania drewna występują w różnych kolorach i odcieniach, więc trudno powiedzieć jaka będzie najlepsza farba do drewna, ponieważ to już kwestia gustu. Dużym zainteresowaniem cieszy się biała farba do drewna, ale szara farba do drewna tak samo wzbudza podziw zastosowana na drewnianych elementach, pod warunkiem, że użyjemy matowej farby do drewna. Jest to niezwykle istotne, ponieważ połyskujące elementy drewniane źle komponują się ze stylistyką zielonego ogrodu. Tak samo można zapomnieć o kolorze srebrnym lub złotej farbie do drewna – tego typu kolory pasują bardziej do barokowych wnętrz, a na zewnątrz zdecydowanie bardziej stylistycznie wpasuje się biala farba do drewnaFarba biała do drewna znajduje również zastosowanie we wnętrzach gdzie optycznie potrafi powiększyć pomieszczenie i sprawić, że w środku jest znacznie jaśniej. Kolorowe farby do drewna mają swój niezaprzeczalny urok, ale dla osób, które chcą zachować naturalny wygląd swoich drewnianych mebli, szczególnie jeśli są to meble nowe, a więc bez skaz, dobrym wyborem może być transparentna farba do drewna. Należy pamiętać, że jeśli już dokonamy wyboru farby do drewna, a następnie pomalujemy meble to będzie to decyzja już raczej ostateczna, ponieważ usuwanie już raz nałożonej farby do malowania drewna jest wyjątkowo trudne, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe bez uszkodzenia powierzchni drewna. Trzeba więc upewnić się co do wyboru takiej farby do drewna, kolory nie mają tutaj większego znaczenia, bo tak samo wnikają kompleksowo w strukturę drewna.