Pracownicy Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu odwiedzają z czworonogami miejskie placówki edukacyjne. Podczas pogadanek z uczniami i przedszkolakami uświadamiają im jak dużym wsparciem dla człowieka może być pies.

Na spotkania z dziećmi i młodzieżą wybierane są psy o odpowiednim charakterze – spokojne, cierpliwe i lubiące kontakt z ludźmi, także wcześniej nieznanymi. Dla zwierząt to nie tylko odmiana dnia, ale też zwiększenie szansy na adopcję. Z drugiej strony uczniowie oraz ich nauczyciele podczas spotkań z nimi przekonują się, ile ciepła i empatii może mieć wobec człowieka pies.

- Psy zbliżają do siebie nie tylko opiekunów, ale również inne osoby w otoczeniu. Także te, które nie mają swoich własnych czworonogów. Kontakt z nimi powoduje zawsze radość i poprawia nastrój. Takie spotkania są ważne dla nas wszystkich. Niosą radość zarówno dla zwierząt i pracowników schroniska, jak i dla społeczności szkolnej - mówi Jacek Kołata, kierownik Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu.

Schroniskowe psy i ich opiekunowie odwiedzili już uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 18 oraz przedszkolaków z  Niepublicznego Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Kaliszu. W najbliższym czasie spotkają się jeszcze ze społecznością IV Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego, gdzie odbędzie się też rozstrzygnięcie konkursu na komiks o schroniskowym zwierzaku „Opowiem Ci moją historię”.