Już po raz dziewiętnasty Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza i Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym "Wolność bez nałogów", którego cele i tematyka wpisują się, szczególnie w tym roku szkolnym, w politykę oświatową państwa, a tym samym stają się zadaniem priorytetowym dla szkół i placówek.

Najmłodszych zachęcamy, aby swoje prace poświęcili promocji zdrowego stylu życia i bezpiecznemu korzystaniu z komputerów i smartfonów, a starszych do wykonania plakatu, który według nich najbardziej dotyczy problemó współczesnych nastolatków. 

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie kaliskich szkół, także artystycznych i specjalnych, oraz wychowankowie placówek oświatowo-wychowawczych, kulturalnych i uczestnicy świetlic socjoterapeutycznych. Czekamy także na zgłoszenia indywidualne. Prace należy dostarczyć do MDK, do 8 listopada 2019 r. Uwaga, MDK zmienił lokalizację, znajduje się przy ul. Teatralnej 3.

Uroczyste podsumowanie konkursu, połączone z otwarciem wystawy, wręczeniem nagród i wyróżnień, zaplanowaliśmy na 4 grudnia 2019 r. w zupełnie nowej, odmienionej Galerii Szatnia MDK.
Wszystkie szczegóły znajdują się w załączonym regulaminie.