Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kalisz

W minioną środę, 27 listopada, III Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika gościło pasjonatów historii z kaliskich szkół podstawowych, którzy zakwalifikowali się do finału Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Śladami Józefa Piłsudskiego w Kaliszu”, zorganizowanego przez kaliski oddział PTH.

 W finale udział wzięło 24 uczniów z 8 kaliskich szkół podstawowych. Uczestnicy rozegrali finał w dwóch kategoriach – indywidualnej i drużynowej. Laureatami w kategorii indywidualnej zostali: I miejsce – Andrzej Urdzela (Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Edukator”), II miejsce - Jakub Walczak (SP nr 14 w Kaliszu), III miejsce – Antonina Kozyra (SP nr 10 w Kaliszu). Drużynowo – pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 16, drugie miejsce – Edukator, a trzecie SP nr 14.

Koordynatorem konkursu była Agnieszka Sitko, nauczycielka z III LO. Gościem specjalnym była Monika Sobczak-Waliś, która wygłosiła referat poświęcony związkom Józefa Piłsudskiego z Kaliszem.

Nagrody ufundowane przez Miasto Kalisz wręczyła zwycięzcom Anna Woźniak z Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki.

Anna Narewska, dyrektor III LO i prezes kaliskiego Oddziału PTH pogratulowała zwycięzcom i podziękowała nauczycielom za wysoki poziom przygotowania ich uczniów do konkursu i stan wiedzy z zakresu historii regionalnej.