UM Kalisz: Powalczymy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski!
Miasto Kalisz włączy się w rywalizację o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Chęć udziału w zabawie zgłosiło 40 miast. Rywalizacja potrwa przez cały wrzesień, a 1 czerwca rozpocznie się oficjalny trening.
Akcja motywuje cyklistów z całego kraju do rywalizacji, ale także propaguje aktywny tryb życia. Zachęca do poruszania się na rowerze, zamiast przemieszczania się samochodem. W Kaliszu cykliści mają dwie możliwości mogą skorzystać z własnych kółek albo z Kaliskiego Roweru Miejskiego. Rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski daje także możliwość poznania swojej małej ojczyzny. Podczas rowerowych wycieczek zwiedzamy zarówno Kalisz, jak i okoliczne możliwości, odkrywając dotąd nam nieznane miejsca, obiekty czy atrakcje.
Walka o tytuł Rowerowej Stolicy Polski prowadzona będzie w oparciu o bezpłatną aplikację. Podczas przejażdżek, mieszkańcy nabijają” kilometry dla swoich miast. Na koniec rywalizacji są one podliczane. Miasto, które będzie miało ich najwięcej proporcjonalnie do liczby mieszkańców wygrywa tytuł Rowerowej Stolicy Polski. W zeszłym zdobyła go Nowa Sól.
Aby dołączyć do zabawy, należy zainstalować bezpłatną aplikację Rowerowa Stolica Polski. Dla systemu Android można pobrać ją TUTAJ , a dla systemu IOS TUTAJ . Po zainstalowaniu aplikacji, należy założyć w niej konto. Można to zrobić na dwa sposoby za pośrednictwem konta na portalu społecznościowym Facebook albo poprzez formularz rejestracyjny. Można wybrać czy korzystać będziemy z pełnej formy aplikacji, czy przystąpimy jedynie do rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski. Następnie należy wpisać swoje dane. Są one niezbędne dla weryfikacji najaktywniejszych cyklistów, którzy po zakończeniu akcji zostaną nagrodzeni. Kolejnym krokiem jest wybór dyscyplin sportu chociaż dla rywalizacji najistotniejsza jest oczywiście jazda na rowerze oraz potwierdzenie regulaminu. Potem rowerzysta wybiera miasto, dla którego kręcić będzie kilometry. W zakładce RYWALIZACJE wybieramy OFICJALNY TRENING RSP, po czym wskazujemy Kalisz. Jako rodzaj treningu wybieramy OGÓLNY, grupę także OGÓLNĄ i potwierdzamy przyciskiem DOŁĄCZ.
Mając już zainstalowaną aplikację i zarejestrowane konto, jesteśmy gotowi do treningu. Teraz wystarczy już tylko wsiąść na rower, włączyć aplikację, w menu głównym wybrać zakładkę TWOJA AKTYWNOŚĆ, potwierdzić zielonym przyciskiem START i w drogę!
Treningowa aktywność rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do połowy sierpnia. Zarejestrowani uczestnicy zostaną podczas wrześniowej rywalizacji automatycznie przypisani do miast, które wybrali.
Organizatorem akcji jest Miasto Bydgoszcz. Patronat honorowy nad nią objęła Polska Organizacja Turystyczna. O kolejnych szczegółach akcji będziemy informować na bieżąco. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej rywalizacji www.rowerowastolicapolski.pl .
Urząd Miasta Kalisza, kalisz.pl/, kalisz.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/powalczymy-o-tytul-rowerowej-stolicy-polski,28216
Ostatnie Artykuły

Nie żyje Łukasz Litewka - poseł Lewicy zginął w wypadku

Część Sukienniczej będzie zajęta wieczorem. Pojawi się objazdowy rytm ruchu

Promil za kierownicą ciężarówki - świadkowie przerwali jazdę w Kaliszu

AranżacJA Fest 2026 rozgrzał Kalisz - 19 twórców, trzy bloki i mocne finały

Muzyczne WarsztatON w Kaliszu - tu aranżacja naprawdę nabiera tempa

W Opatówku zabrzmiała poezja ludowa – konkurs pokazał moc regionu

35 lat samorządu pielęgniarek i położnych. W Kaliszu padły słowa wdzięczności

Młodzi kaliszanie zamienili bibliotekę w komiksowe studio

Na Prośnie znów ruszy sprzątanie z kajaka. Szósty raz
![[PIŁKA RĘCZNA] Netland MKS Kalisz – Industria Kielce 21:37 w ćwierćfinale ORLEN Superligi](/images/mecz/thumbnails/netland-mks-kalisz-industria-kielce-22042026-2137.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Netland MKS Kalisz – Industria Kielce 21:37 w ćwierćfinale ORLEN Superligi

W Kaliszu Mercedes pędził 162 km/h - mandat urósł przez recydywę

Medal dla OSP Zduny w roku jubileuszu. Doceniono 110 lat służby

Młodzi tancerze rozkręcili Kalisz - oto werdykt „Tylko Dance ma Sens”

