Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kalisz

Zazwyczaj wypożyczanie samochodu wiąże się z wyjazdami wakacyjnymi. Właśnie w tym okresie samochód staje się niezbędnym środkiem transportu. Również przedsiębiorcy często decydują się na wynajęcie auta. Dzięki temu mogą oni łatwo i ekonomiczne rozbudować flotę firmową.

Obecnie wypożyczalnia samochodowa https://comfortcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-szczecin/ posiada szeroki wybór modeli aut. W ten sposób można dobrać odpowiedni pojazd do swoich potrzeb. Warto więc wcześniej ustalić budżet, który chcemy przeznaczyć na wykorzystanie takiego pojazdu.

 Ile kosztuje wypożyczenie samochodu i dlaczego to rozwiązanie jest korzystne dla kierowców

Wybór samochodu

Warto pamiętać, że samochody, które są dostępne w wypożyczalni najczęściej są podzielone na poszczególne segmenty. Są one zgodne z przyjętą klasyfikacją motoryzacyjną. Małe i najtańsze auta są zaliczane do klasy A. Takie pojazdy świetnie sprawdzą się podczas podróżowania po mieście. Gwarantują one komfort oraz bezpieczeństwo. Większe samochody są przyporządkowane do segmentu B. Pojazdy z pojemnym bagażnikiem zaliczają się do klasy C.

Segment C+ charakteryzuje się tym, że w tej ofercie znaleźć możemy samochody w wersji kombi z automatyczną skrzynią biegów. W klasie D znajdziemy natomiast modele określane jako premium. Wypożyczalnie często oferują również auta SUV, sportowe oraz dostawcze. Możemy też zdecydować się na pojazd, który przeznaczony jest do przewozu nawet 9 osób. Takie rozwiązania sprawdzają się nie tylko w firmach, ale również wśród klientów prywatnych. Wszystkie samochody możemy wynająć w modelu krótko lub długoterminowym. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Ciekawym rozwiązaniem może być również samochód zastępczy z oc compensa, który sprawdzi się idealnie w przypadku stłuczki lub innego wypadku.

Ile kosztować może wynajem samochodu?

Cena wynajmu samochodu może zależeć od jego klasy. Najtańsze pojazdy możemy wypożyczyć już od 75 złotych za dobę. Kwota zapłaty za wynajem może maleć wraz z wydłużaniem się okresu korzystania z pojazdu. Jest to zdecydowanie dobra wiadomość dla osób, którzy celują bardziej w długoterminowe umowy. Jeżeli chcemy natomiast zdecydować się na ponadstandardowe wyposażenie (na przykład fotelik dziecięcy czy nawigacja), możemy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Warto również wcześniej sprawdzić, czy wymagana jest wpłata kaucji. Niektóre wypożyczalnie wymagają takiego zabezpieczenia szczególnie, kiedy decydujemy się na pojazdy premium.

Dodatkowe koszty mogą również wystąpić, jeżeli chcemy odebrać auto w innym, wybranym przez nas miejscu. Miejsce odbioru, jak i zostawienia samochodu warto przedyskutować wcześniej z wypożyczalnią. Wiele osób zastanawia się również co w przypadku uszkodzenia samochodu podczas jego wynajmu. Jeżeli stłuczka lub inny wypadek został spowodowany przez innego kierowcy, kwota jest pokrywana z OC sprawcy. Jeśli to wynajmujący jest odpowiedzialny za incydent, kwota jest pokrywana z jego środków lub ubezpieczenia dodatkowego, oczywiście jeżeli zostało ono wykupione.

Na sam koniec trzeba pamiętać o samym tankowaniu samochodu. Przy odbiorze auta otrzymujemy dokładny stan techniczny samochodu. Należy sprawdzić, ile paliwa jest wlane do samochodu. Kiedy będziemy oddawać wypożyczane auto, ilość paliwa musi być taka sama. Jeżeli będzie go trochę brakować, będziemy musieli dodatkowo zapłacić za tankowanie samochodu. Niestety będą to koszty większe niż na stacji benzynowej.

Jak widzicie, wypożyczenie samochodu wcale nie jest takim skomplikowanym procesem. Wystarczy wcześniej odpowiednio się przygotować i dokładnie przeczytać umowę wynajmowania auta. W ten sposób odpowiednio zabezpieczymy się przed nieprzewidzianymi kosztami.