Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kalisz

W ostatni weekend października Akcelerator Kultury zaprasza na koncert Karoliny Cichej „Wieloma językami”. Artystka zabierze nas w wielokulturową podróż, w czasie której poznamy ciekawe miejsca, ludzi innych narodowości. No właśnie, choć mówimy różnymi językami, to jednak łączy nas wspólny katalog czynów, gestów i przekraczająca wszelkie granice muzyka.

Karolina Cicha zaprezentuje utwory w językach: ukraińskim, litewskim, rosyjskim, romskim, białoruskim, jidysz i tatarskim. Obok elektronicznych samplerów, looperów wybrzmią etniczne instrumenty oraz archaiczny śpiew alikwotowy.

Koncert odbędzie się 30 października 2021 roku o godz. 19 w Akceleratorze Kultury, przy ul. Nowy Świat 2 a.

Bilety, normalny 25 zł, ulgowy 20 zł, są do nabycia w OKP Wieża Ciśnień, a także w Akceleratorze Kultury i poprzez internet pod linkiem: https://www.biletomat.pl/koncerty/koncert-karoliny-cichej-kalisz-10653/
Rezerwacja mailowa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt „Wieloma językami” składa się z utworów w językach: ukraińskim, litewskim, rosyjskim, romskim, białoruskim, jidysz i tatarskim. To języki mniejszości narodowych zamieszkujących województwo podlaskie ˗ rodzinne strony Karoliny Cichej. Obok elektronicznych samplerów i looperów brzmią tu etniczne instrumenty, takie jak morinhuur, dotar, drumla i wiele innych. Pojawia się też archaiczny śpiew alikwotowy. Płyta została uznana przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej Polskiego Radia za jedną z 25 najlepszych płyt ostatniego dwudziestopięciolecia. Projekt cieszy się wielkim uznaniem zarówno w kraju, jak i zagranicą. Artystka brała udział w zagranicznych Festiwalach „Art Pole” na Ukrainie, „Suklegos” na Litwie oraz w Warszawskim Festiwalu „Skrzyżowanie Kultur”, najważniejszym festiwalu etnicznym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie Karolina Cicha & Spółka, jako jedni z pierwszych polskich wykonawców, wystąpili w ramach show case'u „Sounds Like Poland”.

Karolina Cicha ˗ multiinstrumentalistka, kompozytorka, wokalistka. Jest laureatką Grand Prix i Nagrody Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. W 2015 roku pojawiła się w oficjalnej selekcji na Womex ˗ największy festiwal World Music na świecie. Zaczynała od koncertów solowych i teatru „Gardzienice”. Jej utwór „Miłość bez jutra” znalazł się na płycie Gajcy!, wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Twórczość Karoliny Cichej łączy w sobie klimaty muzyki etnicznej i tradycyjnej, nie brakuje też bardziej rockowych nut. W jej utworach słychać echa polskich tradycji muzycznych, zwłaszcza z rodzinnego Podlasia. Do tej pory artystka nagrała 5 albumów. W 2020 roku ukazała się jej ostatnia płyta „Tany”.