Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 22-letni motorowerzysta. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Dalsze decyzje w stosunku do nieodpowiedzialnego kierowcy podejmie sąd.

 

Kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. Powodem kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierującego. Pomiar wykazał, że motorower za kierownicą którego siedział 22-latek poruszało się z prędkością 77 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. W trakcie kontroli funkcjonariusze nabrali wątpliwości co do stanu trzeźwości kierowcy jednośladu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie pozostawiło złudzeń. 22-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnienie przestępstwa jakim jest prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności. Oczywiście 22-latek nie uniknie również odpowiedzialności za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

 

Apelujemy do wszystkich, aby widząc osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę reagowali! Nie tolerujmy tego typu zachowań! Swoim działaniem możemy zapobiec tragedii i uratować ludzie życie. Wypadki drogowe, to dramat zarówno dla rodzin sprawców jak i osób pokrzywdzonych. Wspólnie możemy zrobić wiele, aby zapobiec ludzkim nieszczęściom spowodowanym skrajną nieodpowiedzialnością, jaką jest kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.