Nowoczesny ogród – jak go zaprojektować?

Nowoczesny ogród jest strefą zaprojektowaną w najdrobniejszych detalach. Przestrzeń taka zachwyca prostotą i wykorzystaniem naturalnych elementów: kamieni ozdobnych, desek drewnianych, naturalnych ogrodzeń stworzonych z krzewów czy pnączy. Strefa taka idealnie nadaje się do odpoczynku – aby było to możliwe, konieczne jest dopasowanie mebli odpowiadających zarówno stylem, jak i potrzebom użytkowników. Jakie meble i dodatki wybrać do nowoczesnego ogrodu, by miejsce to zachwycało i zachęcało do relaksu?

Wypoczywaj w nowoczesnym ogrodzie i ciesz się latem

Nie trzeba wyjeżdżać daleko za miasto, aby odpocząć wśród zieleni i blisko słońca – odpowiednio zaprojektowany nowoczesny ogród zagwarantuje możliwość obcowania z naturą oraz przestrzeń, która odpowiada konkretnym potrzebom. Nowoczesny ogród łączy wiele funkcji: to strefa zdobiąca dom, ale też miejsce idealne na relaks w gronie znajomych czy rodziny, przestrzeń zabaw dla dzieci, letnie przedłużenie domowej jadalni. Aranżując nowoczesny ogród przy domu, warto mieć to na uwadze!

Nowoczesny ogród z funkcjonalną pergolą

W wyznaczeniu przestrzeni wypoczynkowej w nowoczesnym ogrodzie pomoże pergola ogrodowa. Takie innowacyjne zadaszenie miejsca wypoczynkowego spełnia wiele ról: ochroni przed silnym słońcem, gwarantuje większą prywatność, podnosi estetykę ogrodu. Wartą uwagi pergolą jest zadaszenie dachowe Maranza, oferowane przez markę Garden Space. Ta nowoczesna konstrukcja zachwyci precyzją detali oraz licznymi udogodnieniami. Dzięki wykorzystaniu trwałych tworzyw i materiałów pergola zachowuje swój doskonały wygląd na wiele lat i ciszy oczy. Pergola może zostać uzupełniona o ciekawe dodatki: ściankę boczną oraz roletę frontową. Nowoczesny ogród z pergolą stanie się idealnym miejscem do spotkań w gronie rodziny czy przyjaciół.

Technorattanowe meble do nowoczesnego ogrodu

Komfort w nowoczesnym ogrodzie zapewnią meble wypoczynkowe – idealnym rozwiązaniem dla przestrzeni tego typu są komplety technorattanowe. Rozbudowane kolekcje pozwolą na wykreowanie przestrzeni odpowiedniej do odpoczynku przy kawie, zabaw dla dzieci czy miejsca stworzonego z myślą o podejmowaniu większej ilości gości. W kolekcjach znaleźć można wygodne sofy, krzesła, fotele, stoliki kawowe, ale też fotele wiszące w kształcie kokonu czy leżanki ogrodowe. Niewątpliwą zaletą mebli technorattanowych jest ich niska waga – to zasługa zastosowania aluminiowych stelaży.

Dodatki do nowoczesnego ogrodu

Jakie dodatki do nowoczesnego ogrodu wybrać, aby przestrzeń ta zachwycała? Z pewnością warto zadbać o odpowiednie oświetlenie, aby możliwe było biesiadowanie i odpoczynek również po zmroku. W nowoczesnych aranżacjach sprawdzą się świetnie lampy solarne – możesz wykorzystać je do oświetlenia miejsca wypoczynkowego czy ścieżek prowadzących po ogrodzie. Alternatywą są niebanalne lampiony tworzone z lekkiego, trwałego aluminium. Późnym latem i jesienią przyda się także ogrzewacz ogrodowy, który emituje przyjemne ciepło i poprawia komfort termiczny.