W poniedziałkowe popołudnie, o godz. 17.00 zapraszamy do Galerii 66 w Bibliotece Głównej na wernisaż wystawy prac Jana Pływacza.

Artysta rodem z Wrocławia od kilkunastu lat mieszka w Ostrowie Wielkopolskim, współpracując z zaprzyjaźnioną z biblioteką, ostrowską Galerią 33. Na wystawie zobaczą Państwo prace, które odzwierciedlają dwie największe fascynacje artysty: muzykę i kobiety, obie zaklęte w kubistyczne bryły.

Jan Pływacz urodził się w 1950 roku we Wrocławiu. Od najmłodszych lat pasjonował się malarstwem artystycznym. Aby zdobyć niezbędną wiedzę, w latach 1972-74 uczęszczał do Państwowego Ogniska Plastycznego im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Należał do Stowarzyszenia Plastyków we Wrocławiu. Jego konsultantem w technice malarstwa i rysunku był nauczyciel akademicki z PWSSP Z. Kurowski. Będąc na rencie wznowił prace malarskie. Obecnie mieszka w Ostrowie Wielkopolskim. Bierze udział w plenerach i wystawach zbiorowych organizowanych przez Galerię 33 w Ostrowie Wielkopolskim.
Indywidualne wystawy: Klub pod Kolumnami we Wrocławiu, Jarocin, Ostrzeszów, Gostyń. Wyróżnienie za prace na X Ogólnopolskim Konkursie Poznański Salon, organizowanym przez Wielkopolski Związek Artystów Plastyków.
(Art in house.pl)

- W moich pracach staram się przekazać spokój, harmonię i czysty koloryt, który buduje nastrój i jest najistotniejszym elementem dzieła, mówi artysta.