Alicja Kapuściok z Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów oraz Oliwier Galant z Publicznego Przedszkola im. Krasnala Hałabały zwyciężyli w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym „Świat przyrody w twórczości Marii Konopnickiej”. Zmagania młodych twórców wpisały się w obchodzoną w kraju 180. rocznicę urodzin pisarki.

W konkursie wzięły udział dzieci z 29 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z Kalisza i okolic. Zmagania odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: 4-5 i 6-7 lat. Łącznie do organizatora, Niepublicznego Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Kaliszu, wpłynęło 80 prac. Zwycięzcami zostali kolejno Alicja Kapuściok z Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów oraz Oliwier Galant z Publicznego Przedszkola im. Krasnala Hałabały. 

Uroczystość podsumowania przedsięwzięcia i wręczenia nagród laureatom i wyróżnionym odbędzie się w środę, 18 maja, o 9.30, w siedzibie partnera plastycznych zmagań - Książnicy Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu, przy ul. Południowej 62. W załączniku publikujemy protokół z posiedzenia komisji konkursowej oraz nagrodzone prace.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Krystiana Kinastowskiego, Prezydenta Miasta Kalisza i wpisany w obchody Roku Marii Konopnickiej w Kaliszu.