Za nami 41. Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza pod patronatem honorowym Krystiana Kinastowskiego, Prezydenta Miasta Kalisza. Przed południem wystartowała młodzież i dzieci. Na trasę biegu głównego wybiegło 792 zawodników. Uczestnikom kibicowali wiceprezydenci: Grzegorz Kulawinek oraz Mateusz Podsadny.

Przed rozpoczęciem biegu głównego odbyły się biegi dziecięce i młodzieżowe, a także Mini Ptolemeusz, w którym wystartowały przedszkolaki. Wyniki dostępne będą na stronie internetowej Kaliskiego Szkolnego Związku Sportowego

W samo południe rozpoczął się bieg główny. Uczestnicy pokonali dziesięcio kilometrową trasę. Wystartowali z alei Wolności w kierunku ulicy Częstochowskiej, następnie Szlakiem Bursztynowym, ulicami: Górnośląską, Śródmiejską, Babina, Warszawską, Łódzką, Szlakiem Bursztynowym do mety znajdującej się przy Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. W najlepszym czasie – 30 minut i 32 sekund - bieg ukończył Dmytro Didovodiuk z Ukrainy. Wśród pań zwyciężyła Monika Kaczmarek z Łodzi. Medale na mecie wręczali m.in. wiceprezydent Grzegorz Kulawinek, senator Janusz Pęcherz, a także kaliscy radni.