Podsumowanie ubiegłorocznej działalności Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu oraz współpraca PSP z Miastem były tematem rozmów prezydenta Krystiana Kinastowskiego i st. bryg. Tomasza Polaka, komendanta miejskiego PSP.

Omówiono przedsięwzięcia realizowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu oraz planowane zadania. Prezydent Miasta Kalisza i Komendant Miejski PSP rozmawiali także o kwestiach związanych z bezpieczeństwem mieszkańców.

W minionym tygodniu odbyła się narada roczna w Komendzie Miejskiej PSP. Dzisiejsze spotkanie było okazją do szczegółowego przedstawienia włodarzowi miasta zadań realizowanych przez jednostkę.

Na ręce komendanta Tomasza Polaka prezydent Kalisza złożył podziękowania dla wszystkich strażaków za to, że każdego dnia chronią życie, zdrowie i mienie mieszkańców.

W Komendzie Miejskiej PSP w Kaliszu służbę pełni: 23 oficerów, 36 aspirantów, 67 podoficerów, 5 szeregowych. 48 strażaków awansowano na wyższe stopnie służbowe, 17 na wyższe stanowiska, 6 strażaków zostało odznaczonych.

– Strażacy z PSP działają na terenie Kalisza oraz trzech miast i jedenastu gmin powiatu kaliskiego. W 2022 r. odnotowano 2650 zdarzeń, w tym 534 pożary, 1950 miejscowych zagrożeń i 166 fałszywych alarmów. W minionym roku Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu przeprowadziła w sumie 18 ćwiczenia, w 14 z nich udział brały jednostki OSP. Ponadto podjęli szereg działań prewencyjnych. Organizowali spotkania z mieszkańcami, w szkołach i innych placówkach oświatowych oraz wypoczynkowych, spotkania z seniorami, a także kampanie informacyjne dla mieszkańców – czytamy na stronie internetowej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.