Jak stworzyć salon fryzjerski w stylu loft - jak utrzymać odpowiednią atmosferę w takim wnętrzu?

Loftowe wnętrza charakteryzują się prostotą i "tym czymś". Takie pomieszczenia są praktyczne, przestronne i klimatyczne. Warto rozważyć trend loftowy dla swojego salonu fryzjerskiego. Klienci będą wracać do salonu, ponieważ będzie to miejsce wyjątkowe. Jak stworzyć odpowiedni klimat dla salonu loftowego? Oto nasz poradnik!

Salon fryzjerski w stylu loft - baza na podstawowych kolorach

Do stworzenia stylizacji salonu fryzjerskiego w stylu loftowym niezbędne jest kilka kluczowych kolorów. Te barwy nadadzą przestrzeni wnętrza i charakteru, którego potrzebuje. Wybierając ten trend dekoratorski najlepiej zdecydować się na kilka kolorów. Jakich? Powinny to być biele lub beże. Dzięki temu optycznie powiększymy przestrzeń.

Szarość to dobra opcja, aby stworzyć w salonie naturalny klimat. Najlepiej sprawdzi się w jasnych odcieniach, które przypominają beton. Warto przyjrzeć się specjalnym farbom naśladującym wygląd betonu, jeśli planujemy użyć ich na ścianach. Dzięki temu uzyskasz niepowtarzalną fakturę. Doda to niepowtarzalnego klimatu temu miejscu.

Na koniec wspomnimy o czerni. Kolor ten można zastosować na wielu meblach i sprzętach. Stworzy to efekt loftowy i ułatwi czyszczenie. Na tych przedmiotach nie będą widoczne plamy z farby czy produktów fryzjerskich.

Więcej poradników i rankingów możesz znaleźć na stronie rankingfryzjera.pl

Salon fryzjerski loft - materiały, które mają znaczenie

Nieodłącznym elementem salonu fryzjerskiego w stylu loft jest metal. Jest prosty, surowy i najlepiej oddaje charakter wnętrza. Gdzie jednak go zastosować? Meble, akcesoria i narzędzia fryzjerskie to najlepsze opcje. Czasami konsola z metalowymi nogami lub srebrny podnóżek mogą stworzyć efekt wow. Pamiętaj, aby wybrać jeden odcień. Wybierz srebro, miedź lub złoto. To od Ciebie zależy, który wariant preferujesz. Każdy z nich sprawdzi się doskonale.

Drugim najważniejszym materiałem jest drewno. Łatwo jest wpleść ten materiał w ogólną aranżację salonu fryzjerskiego w stylu loft. Wystarczą panele podłogowe, które dokładnie odzwierciedlają naturalne materiały. Można je wykończyć dodając blaty lub fronty meblowe. Naturalne dodatki to świetna opcja, jeśli preferujesz drewno. Możesz również dodać rośliny do całego projektu. Klienci docenią przytulną atmosferę stworzoną przez naturalne akcesoria.

Na koniec pozostaje jeszcze cegła. Ten materiał jest tym, z czego słynie styl loftowy. Jak wprowadzić go do salonu? Najlepszym rozwiązaniem są ściany z cegły. Można je zbudować od podstaw wykorzystując cegłę dekoracyjną lub bazując na tym, co znajduje się pod tynkiem w salonie fryzjerskim. Ta druga metoda jest łatwiejsza, ale rzadziej spotykana.

Jakie meble do salonu fryzjerskiego?

Zasada, jeśli chodzi o meble do salonu w stylu loftowym jest prosta. Szukaj modeli, które są proste i pozbawione ozdobników. Dlatego zwróć szczególną uwagę na elementy metalowe i drewniane.

Czerń, szarość lub brąz to kolory bazowe. Aby było ciekawie, możesz dodać unikalne połączenie elementów lub metalowe pręty.

Czy istnieją kolekcje mebli, które możemy polecić? Tak!!! Po pierwsze, na dużą uwagę zasługuje seria Loft od Ayali. Minimalistyczny, prosty styl tego trendu dekoracyjnego utrzymany jest we wszystkich elementach wyposażenia. Łatwo jest wybrać meble z jednej kolekcji. Nie trzeba później szukać pasujących modeli. Wystarczy, że kupisz potrzebne Ci meble z danej serii.

Lustra loftowe - Kropka nad i w całej aranżacji

Lustra to ważny element urządzania salonu fryzjerskiego. Lustra są lepsze, jeśli jest ich więcej. Zobaczysz, że Twój lokal się powiększy i będziesz mogła podkreślić trendy panujące we wnętrzu. W lofcie bardzo cenione są wszelkiego rodzaju przeszklenia. W lofcie powinieneś mieć ich dużo. Sprawdzą się w przypadku wysokich i smukłych modeli. Atutem będą metalowe lub drewniane wstawki.

Na koniec – dodatki i akcesoria!

W każdym salonie musi znaleźć się zestaw narzędzi fryzjerskich. Należą do niego sprzęty, nożyczki, grzebienie i fartuchy. Przy wyborze narzędzi weź pod uwagę trend loftowy.

Narzędzia będą widoczne, więc muszą komponować się z wnętrzem. Wybierz metal i czerń, czyli kolor dominujący w salonie. Te niepozorne elementy są ważne. Te niepozorne elementy są bardzo ważne dla klientów.