W Międzynarodowym Dniu Kobiet prezydent Krystian Kinastowski składał kaliszankom życzenia w ratuszu. Zarówno panie, jak i panowie mogli m.in. bezpłatnie zwiedzić ekspozycję multimedialną w piwnicy i w wieży ratusza, wejść na taras widokowy lub zrobić zdjęcia w fotobudce.

- W Międzynarodowym Dniu Kobiet życzę wszystkim Kaliszankom i Przyjaciółkom naszego miasta, by spełniły się Wasze plany i marzenia. Byście zawsze mogły korzystać z równych praw, kroczyć własną drogą i realizować życiowe plany - powiedział prezydent Krystian Kinastowski.

W kaliskim ratuszu na gości czekały: kawa, poczęstunek i niespodzianki. Tematyczne zwiedzanie wieży było okazją do poznania słynnych kaliszanek, mało znanych historii i anegdot. Dla zwiedzających dostępna była także wystawa o Marii Konopnickiej, przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. A. Asnyka. Nowa, specjalnie przygotowana ramka "Kalisz kobiet" posłużyła do robienia pamiątkowych zdjęć na tarasie widokowym.

Wydarzenie było również szansą do zobaczenia sali recepcyjnej i porozmawiania z prezydentem o rozwoju Kalisza, miejskich inwestycjach, edukacji i pracy samorządu.