
Dwudniowy pobyt w partnerskim mieście obejmował jednak także spotkania robocze z obszaru spraw społecznych. Tematem spotkań była zarówno polityka senioralna i prorodzinna.
Mieszkanie wzorcowe, które delegacja miała okazję zwiedzić pierwszego dnia pobytu, przedstawia innowacyjne rozwiązania usuwające wszelkie bariery architektoniczne i ułatwienia w codziennym życiu osobom o ograniczonej sprawności. Kolejnego dnia odbyło się spotkanie dotyczące współpracy, jaką miasto Hamm prowadzi z seniorami.
Kolejnym istotnym tematem była polityka prorodzinna, intensywnie rozwijana od lat. Hamm dąży do tego, by stać się najbardziej przyjaznym dla rodzin miastem w Niemczech. By to osiągnąć, budowane są nowe przedszkola, remontowane starsze budynki, w planach jest otwarcie urzędu oferującego pod jednym dachem wszelkie potrzebne rodzinom usługi, zarówno stacjonarnie, jak i elektronicznie.
Kaliszanie odwiedzili także jedno z przedszkoli o profilu sportowym oraz kilka z licznych placów zabaw.