Kaliski policjant Kamil Lichtarowicz na podium wojewódzkiego konkursu drogowego
Aspirant Kamil Lichtarowicz z Kalisza zajął trzecie miejsce w prestiżowym konkursie „Policjant Ruchu Drogowego” w Gostyniu. W zawodach rywalizowali najlepsi policjanci ruchu drogowego z całego województwa wielkopolskiego, prezentując swoje umiejętności w kilku konkurencjach.
  1. Konkurs odbył się w dniach 16-17 maja.
  2. Rywalizowali policjanci z całego województwa wielkopolskiego.
  3. Aspirant Kamil Lichtarowicz zajął trzecie miejsce.
  4. Najlepszy okazał się asp. Mikołaj Przybylski z WRD KWP Poznań.

W dniach 16-17 maja, pod honorowym patronatem Wojewody Wielkopolskiego Agaty Sobczyk oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, odbył się Wielkopolski Finał Wojewódzki XXXIV Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Organizatorem wydarzenia była Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu oraz Starostwo Powiatowe w Gostyniu, a wsparcia udzieliły liczne lokalne instytucje i organizacje.

W zawodach uczestniczyło 33 policjantów ruchu drogowego, wyłonionych na podstawie wyników eliminacji powiatowych. Wśród nich znalazł się aspirant Kamil Lichtarowicz z Kalisza, który ostatecznie zajął trzecie miejsce na podium.

Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z pięcioma wymagającymi konkurencjami, które sprawdzały zarówno ich wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne. Rywalizacja rozpoczęła się od strzelania do tarcz po przebiegnięciu 100 metrów, gdzie liczyły się zarówno czas, jak i precyzja. Następnie policjanci przystąpili do testów wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego.

Kolejne etapy obejmowały jazdę sprawnościową motocyklem i radiowozem. Motocykliści mieli do pokonania skomplikowany slalom, natomiast kierowcy radiowozów musieli wykonać różne manewry, dbając przy tym o to, aby piłeczka tenisowa umieszczona na masce pojazdu nie spadła na ziemię.

Drugiego dnia konkursu policjanci musieli wykazać się umiejętnościami w kierowaniu ruchem drogowym na skrzyżowaniu. Ważne było tutaj precyzyjne wydawanie sygnałów i panowanie nad sytuacją na drodze.

Najlepszym policjantem całego konkursu okazał się aspirant Mikołaj Przybylski z WRD KWP Poznań, który wygrał aż cztery konkurencje. Drugie miejsce zajął sierżant sztabowy Aleks Ziętek z WRD KMP Poznań, a trzecie miejsce przypadło aspirantowi Kamilowi Lichtarowiczowi z Kalisza.

Wyróżnienia otrzymali również sierżant Marta Nowak z KPP w Czarnkowie oraz starszy sierżant Klaudia Matuszczak, które rywalizowały z mężczyznami bez żadnych kompleksów. Starszy aspirant Maciej Kałek z KPP w Szamotułach został wyróżniony jako najstarszy uczestnik konkursu.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, inspektor Sławomir Piekut, pogratulował wszystkim uczestnikom znakomitego przygotowania i wszechstronności. Podkreślił, że to dzięki ich pracy na drogach województwa wielkopolskiego jest coraz bezpieczniej, życząc jednocześnie powodzenia w finale ogólnopolskim.

Warto podkreślić, że przez dwa dni konkursu organizatorzy byli wspierani przez uczniów klas policyjnych z Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu, którzy pomagali w różnych aspektach organizacyjnych.


Na podstawie: Policja Kalisz