Jan Adam Kłysz nowym Starostą Kaliskim
Dzisiejsza sesja Rady Powiatu Kaliskiego przyniosła istotną zmianę na stanowisku Starosty Kaliskiego. Jan Adam Kłysz, dotychczasowy Przewodniczący Rady, został wybrany na to stanowisko, zastępując Krzysztofa Nosala, który pełnił tę funkcję od 2006 roku.
  1. Jan Adam Kłysz wybrany Starostą Kaliskim.
  2. Krzysztof Nosal, dotychczasowy Starosta, odchodzi po czterech kadencjach.
  3. Wyniki głosowania: 11 głosów dla Kłysza, 9 dla Nosala, 1 głos nieważny.
  4. Wybory Wicestarosty i członków Zarządu Powiatu odbędą się 5 czerwca.

II sesja Rady Powiatu Kaliskiego w VII kadencji przyniosła zaskakujące rozstrzygnięcie. W wyniku tajnego głosowania Jan Adam Kłysz został nowym Starostą Kaliskim. Kłysz, który wcześniej pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu, a jeszcze wcześniej Wicestarosty, zdobył 11 głosów, podczas gdy jego rywal, dotychczasowy Starosta Krzysztof Nosal, uzyskał 9 głosów. Jeden głos okazał się nieważny.

„Serdecznie gratulujemy nowemu Staroście Kaliskiego, Janowi Adamowi Kłyszowi, i życzymy wielu sukcesów w pracy na rzecz społeczności powiatu kaliskiego” – czytamy w oficjalnym komunikacie Rady Powiatu.

Krzysztof Nosal, który pełnił funkcję Starosty Kaliskiego przez cztery kadencje, od 2006 roku, żegna się z urzędem. Jego wieloletnia praca na rzecz powiatu została doceniona przez wielu mieszkańców, którzy z pewnością będą go pamiętać jako zaangażowanego lidera.

Jan Adam Kłysz, nowo wybrany Starosta, ma przed sobą wiele wyzwań. Jego doświadczenie w samorządzie, w tym jako Wicestarosta i Przewodniczący Rady, daje nadzieję na kontynuację skutecznych działań na rzecz rozwoju powiatu.

„Dziękujemy serdecznie dotychczasowemu Staroście Kaliskiemu, Krzysztofowi Nosalowi, który sprawował tę funkcję nieprzerwanie od 2006 roku, a więc przez cztery kadencje” – napisano w komunikacie.

Sesja Rady Powiatu Kaliskiego zostanie wznowiona po przerwie 5 czerwca. Wówczas radni będą musieli wybrać Wicestarostę Kaliskiego oraz członków Zarządu Powiatu Kaliskiego. Wybory te będą kolejnym krokiem w kształtowaniu nowego kierownictwa powiatu.


Na podstawie: Powiat