Siedmiu kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości
Miniony weekend przyniósł poważne konsekwencje dla siedmiu kierowców, którzy zdecydowali się na rażące przekroczenie prędkości. Policjanci z Kalisza zatrzymali im prawa jazdy na trzy miesiące. To kolejny przykład na to, że nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może prowadzić do poważnych konsekwencji.
  1. Siedmiu kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości.
  2. Jedna z kierujących, 45-letnia kobieta, została ukarana mandatem i punktami karnymi.
  3. Policja apeluje o bezpieczną jazdę i przestrzeganie przepisów.

Przekraczanie prędkości w obszarze zabudowanym to problem, z którym wciąż borykają się lokalne służby. Pomimo wysokich mandatów i ryzyka utraty uprawnień, niektórzy kierowcy nadal lekceważą przepisy. W miniony weekend aż siedmiu z nich zostało zatrzymanych przez kaliskich policjantów za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h.

Wśród ukaranych znalazła się 45-letnia kobieta z Poznania, która prowadziła mercedesa z prędkością 103 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. To nie był jej pierwszy raz - za podobne wykroczenie została ukarana mandatem w wysokości 3 tys. złotych oraz 13 punktami karnymi.

Policja apeluje o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych. Przekroczenie prędkości, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, nie tylko naraża kierowców na wysokie kary, ale przede wszystkim stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Im większa prędkość, tym dłuższa droga hamowania, co znacznie zmniejsza szanse na uniknięcie wypadku w przypadku nagłej przeszkody.

Nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może mieć tragiczne konsekwencje. Policja przypomina, że przestrzeganie przepisów to nie tylko kwestia unikania mandatów, ale przede wszystkim dbałość o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy z nas ma obowiązek przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach, zachowując odpowiednią prędkość i rozwagę za kierownicą.


Policja Kalisz