Kalisz: Trzech kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości
W minioną sobotę aż trzech kierowców straciło swoje prawa jazdy za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Mimo sprzyjających warunków pogodowych, niektórzy kierowcy wciąż lekceważą przepisy, co kończy się surowymi konsekwencjami.
  1. Trzech kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości.
  2. Patrol drogówki przeprowadził kontrole w ciągu półtorej godziny.
  3. Wysokie mandaty i punkty karne za przekroczenie prędkości.
  4. Ładna pogoda nie zwalnia z obowiązku przestrzegania przepisów.

Ładna pogoda i sucha nawierzchnia nie zawsze gwarantują bezpieczeństwa na drodze. Konieczne jest jeszcze przestrzeganie przepisów, ostrożność i dużo rozwagi. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich zależy w dużej mierze od nas samych.

W minioną sobotę, w ciągu niespełna półtorej godziny, policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy w rażący sposób przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, wiąże się nie tylko z utratą prawa jazdy na trzy miesiące, ale też wysokim mandatem wysokości od 1500 do 2500 złotych oraz punktami karnymi w ilości odpowiednio 13 lub 15. Pomimo dotkliwych konsekwencji związanych z popełnieniem tego typu wykroczenia, wielu kierowców nadal ignoruje obowiązujące ograniczenia i przepisy. Wobec takich nieodpowiedzialnych zachowań na drodze policjanci działają zdecydowanie, wykorzystując wszelkie przewidziane prawem środki.

Pierwszy z zatrzymanych to 33-letni kierowca volkswagena. Mężczyzna w obszarze zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 116 km/h. Drugi z kierowców – 30-latek jadący volkswagenem, okazał się niechlubnym rekordzistą tego dnia. Mieszkaniec powiatu kaliskiego, na tym samym odcinku drogi postanowił rozpędzić swoje auto aż do 136 km/h. Ostatnim z zatrzymanych kierowców był 36-latek kierujący peugeotem. Mężczyzna w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 132 km/h.

W minioną sobotę przekonało się o tym trzech kierowców, którzy w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, musieli na trzy miesiące pożegnać się ze swoimi dokumentami uprawniającymi do kierowania pojazdami. Co istotne, wszystkie kontrole zostały przeprowadzone przez ten sam patrol drogówki w niespełna półtorej godziny.


Według informacji z: Policja Kalisz