Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kalisz

Zdrowe odżywianie jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Zbilansowana dieta zapewnia nam energię, stabilizuje metabolizm i wspomaga odchudzanie. W obecnych czasach zdrowe odżywianie jest trendem - takie podejście do diety pozwala poprawić samopoczucie i schudnąć. Jednak wiele osób popełnia kilka podstawowych błędów, które mogą przeszkadzać w osiągnięciu swoich celów żywieniowych i zdrowotnych.

dieta

Najpopularniejsze mity o zdrowym odżywianiu

Ta zasada już niejednokrotnie została skrytykowana przez dietetyków. Ciało osoby dorosłej i dziecka spokojnie może przyjąć ostatni posiłek na 2-3 godziny przed snem. W tym czasie pokarm ma czas na strawienie, więc podczas zasypiania nie będzie uczucia ciężkości i dyskomfortu. Jeśli zignorujemy ostatnie posiłki, istnieje ryzyko przejadania się w środku nocy, ponieważ trudno jest zasnąć na pusty żołądek. Lekki posiłek (lub większy, jeżeli przez cały dzień zjedliśmy bardzo mało) po godzinie 12:00 wcale nie jest problemem. Innym powszechnym błędem jest eliminacja tłuszczów ze swojej diety. Wiele osób, które zaczynają dbać o swoją dietę, bardzo często wpadają w pułapkę i zaczynają znacząco zmniejszać ilość tłuszczy w diecie. Jeżeli spożywamy je z umiarem i z odpowiednich źródeł, tłuszcze będą mieć pozytywny wpływ na nasz organizm. Tłuste ryby, orzechy, masło orzechowe, orzechy, awokado i oleje roślinne – wszystkie te produkty powinny znaleźć się w naszej diecie, bez względu na stosunkowo dużą zawartość tłuszczy.

Monotonia i rezygnacja z węglowodanów – dlaczego lepiej tego unikać?

Przejście na prawidłowe odżywianie nie jest jednoznaczne z przejściem na monotonną dietę. Wiele osób, które przechodzą na nową dietę, popełniają błąd i sprawiają, że ich dieta staje się zbyt monotonna. Trzeba pamiętać o dwóch rzeczach – po pierwsze nie musimy rezygnować ze wszystkich produktów uważanych za niezdrowe, a po drugie „dozwolone” produkty można wykorzystać do przygotowania różnorodnych potraw, które dostarczą nie tylko niezbędnych witamin i minerałów, ale również będą bardzo smaczne. Jeszcze jednym błędem jest rezygnacja i bardzo drastyczne zmniejszanie spożycia węglowodanów. Węglowodany są źródłem energii dla naszego organizmu. Musimy jednak wybierać odpowiednie produkty – np. warzywa, owoce i produkty zbożowe. Najskuteczniejszym sposobem na to, aby się upewnić, że odżywiamy się w prawidłowy sposób, jest skorzystanie z usług cateringu dietetycznego. Catering dietetyczny Kalisz to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ możemy oszczędzić swój czas i zawsze delektować się smacznymi potrawami.