Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kalisz

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe w Poznaniu

Rynek nieruchomości w Poznaniu stale się rozwija. Deweloperzy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nabywców, proponują coraz doskonalsze rozwiązania architektoniczne i funkcjonalne w nowych realizacjach. Gdzie powstają i czym charakteryzują się nowoczesne osiedla mieszkaniowe w Poznaniu?

Poznań to jednak z największych aglomeracji w Polsce. Atrakcyjne usytuowanie między Warszawą a Berlinem, bezpośrednie sąsiedztwo głównych artylerii drogowych Polski oraz Międzynarodowy Port Lotniczy sprawiają, że Poznań jest świetnie skomunikowany i stanowi atrakcyjny obszar inwestycyjny dla firm z całego świata. Bogate zaplecze akademickie, możliwość rozwoju zawodowego oraz szeroka oferta kulturalna sprawiają, że co roku napływa tu coraz więcej osób szukających mieszkania, a rynek nieruchomości dynamicznie się rozwija.

Gdzie powstają nowoczesne osiedla mieszkaniowe?

Lista nowych inwestycji deweloperskich w Poznaniu jest długa. Nowoczesne osiedla powstają zarówno w obrębie północnej części Starego miasta, jak i takich dzielnicach jak Wilda, Jeżyce czy Grundwald. Największą pod względem powierzchni oraz najbardziej rozwijającą się dzielnicą jest Nowe Miasto. Powstające tam osiedla przyciągają konkurencyjnymi cenami, dobrą komunikacją oraz bliskością miejsc rekreacyjnych, jak np. popularne Jezioro Maltańskie.

Nowe inwestycje powstają również pod Poznaniem. Do najpopularniejszych miejscowości nalezą Zalasewo, Skórzewo oraz Suchy Las. To dobra propozycja dla osób, które cenią sobie codzienny kontakt z zielenią oraz chcą kupić mieszkanie w lepszej cenie. Dobrze rozwinięta komunikacja zapewnia sprawny dojazd do centrum miasta, a bogata infrastruktura handlowo-usługowa pozwala załatwić większość bieżących spraw na miejscu.

Co wyróżnia nowe inwestycje w Poznaniu?

Nowe nieruchomości na sprzedaż w Poznaniu cechuje wysoka jakość oraz staranność wykonania. Nowoczesna architektura idzie w parze z przestronnym układem osiedla oraz miejscem wygospodarowanym na przestrzeń wspólną i małą zieleń. Często pojawiają się place zabaw lub siłownie na świeżym powietrzu. Osiedla posiadają zamykane bramy i ogrodzenie, co zapewnia większe bezpieczeństwo ich mieszkańcom. Standardem jest podziemny garaż i winda.

W ofercie deweloperów znajdują się mieszkania o podstawowym i podwyższonym standardzie. Na standard inwestycji wpływa lokalizacja oraz obecność takich udogodnień, jak strefa SPA lub fitness, przynależne do mieszkań ogródki lub przestronne loggie. Szeroki wybór metraży i układów pomieszczeń sprawia, że mieszkania deweloperskie w Poznaniu to atrakcyjna propozycja zarówno dla osób szukających kawalerki, jak i rodzin z dziećmi.

Ile kosztuje mieszkanie z rynku pierwotnego w Poznaniu?

Rynek pierwotny w Poznaniu jest dobrze rozwinięty i różnorodny. Najtańsze mieszkania od dewelopera można znajdują się oddalonych od centrum dzielnicach, jak Ostrów Tumski, Śródka czy Radojewo. Cena za metr kwadratowy mieszkania waha się w przedziale od 5800 do 7800 zł. W centralnych dzielnicach, jak Jeżyce, Winiary czy Grundwald mieszkanie można kupić w cenie za około 7600 zł za mkw. W czołówce cenowej znajduje się Stare Miasto, Rataje i Stare Winogrady. Ceny plasuję się w przedziale od 7680 do 12 000 zł za mkw.