Pomimo policyjnych apeli oraz konsekwencji, które ponoszą nietrzeźwi kierowcy, zdarzają się jeszcze takie osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Jednym z takich nieodpowiedzialnych kierowców, był 51-letni mieszkaniec powiatu tureckiego, zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kaliszu

 

Pomimo wielu kampanii społecznych i akcji profilaktycznych oraz coraz bardziej rygorystycznych przepisów karnych problem nietrzeźwych kierujących nadal jest aktualny. Nietrzeźwi kierowcy stanowią bardzo duże zagrożenie nie tylko dla siebie i swoich pasażerów, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Każda nawet najmniejsza ilość alkoholu w organizmie może spowolnić, a także zaburz koordynację ruchową. Alkohol nie tylko spowalnia reakcję kierowców, ale również ogranicza możliwość logicznego i rozsądnego myślenia. Każdy, kto siada za kierownicę pod wpływem alkoholu, może doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego jednym z priorytetów policjantów jest eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców.

Przekonał się o tym 51-letni mieszkaniec powiatu tureckiego zatrzymany do kontroli w miniony piątek przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Kierujący busem marki Renault mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy lekkomyślnemu kierowcy. Wkrótce ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na dłuższy czas.

Tylko w tym roku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, zatrzymali blisko 200 nietrzeźwych kierowców. Każdy z nich odpowie za popełnienie przestępstwa jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.